JUDr. David Kuboň

JUDr. David Kuboň

Řídicí partner

David je předním odborníkem pro oblast kapitálového trhu, správy aktiv, financování transakcí a soudních sporů. V současné době se zaměřuje na zastupování drobných klientů v kauzách poškozených spotřebitelů (Dieselgate), investorů (např. GrowingWay) a vytěsněných menšinových akcionářů (CETIN, Unipetrol).

kubon@klblegal.cz

+420 603 107 024

Před založením naší advokátní kanceláře vedl mezinárodní interní tým právníků a compliance pracovníků skupiny WOOD & Company, největší investiční banky ve střední a východní Evropě. Po dobu pěti let byl hlavním právníkem skupiny Patria Finance, člena KBC Group. Pracoval pro přední místní i mezinárodní advokátní kanceláře v Praze, včetně právní firmy Wolf Theiss.

Během své dvacetileté praxe se podílel na řadě unikátních transakcí, zahrnující mimo jiné největší tuzemské emise akcií přijaté k obchodování na pražské a varšavské burze cenných papírů (IPO), založení jednoho z prvních SICAV v ČR, trade finance na exotických zahraničních trzích nebo financování komplexních realitních projektů.

Implementoval evropské směrnice v oblasti regulace a compliance. Jako obecně uznávaný praktik přispěl k rozvoji největší investiční banky ve střední a východní Evropě, jakož i předního retailového brokera v ČR. Je spoluzakladatelem Portu, revoluční online platformy pro správu aktiv.

Při práci pro tuzemské i zahraniční klienty získal rozsáhlé zkušenosti při řešení sporů včetně zastupování v soudních řízeních.

Členství v profesních sdruženích

  • Česká advokátní komora
  • League of Lawyers
  • PEOPIL
  • Global Justice Network