Mgr. Vojtěch Láska, LL.M.

Mgr. Vojtěch Láska, LL.M.

Zakládající partner

Vojtěch v současnosti poskytuje právní poradenství zejména v oblasti práva kapitálového trhu a obchodního práva. Má mnohaleté zkušenosti se zakládáním investičních fondů a strukturováním finančních transakcí. Je specialistou na evropské regulace a na přípravu emisí pro veřejnou nabídku (IPO).

laska@klblegal.cz

+420 605 204 646

Pracoval nejprve jako vedoucí referátu kapitálového trhu na Ministerstvu financí, následně v letech 2007 – 2011 v advokátní kanceláři Clifford Chance v oblasti práva kapitálových trhů a práva obchodních společností a od roku 2011 jako právník finanční skupiny WOOD & Company.

Vojtěch se věnuje licenčním řízením a jednání s Českou národní bankou, kde zastupuje budoucí finanční instituce. Podílí se na tvorbě a rozvoji investičních fondů a pravidelně radí při přijetí cenných papírů na Burzu cenných papírů Praha.

Vojtěchův tým byl zařazen v roce 2022 do prestižního mezinárodního hodnocení Legal 500 – Firm to Watch. Sekce kapitálového trhu, na jejímž řízení se aktivně podílí, se opakovaně umístila v žebříčku Právnická firma roku.

Členství v profesních sdruženích:

  • Česká advokátní komora
  • Asociace pro kapitálový trh ČR
  • League of Lawyers