Tragédie v Janově – KLB Legal pomohla dosáhnout odškodnění pro poškozené

6. 6. 2022

V srpnu roku 2018 došlo v italském Janově k velké tragédii. Do hloubky 45 metrů se zřítila dvousetmetrová část mostu, kdy spolu s vozovkou spadly na dole ležící skladiště, železniční trať a do řeky Polcevery i více než 30 osobních a nákladních aut. Při neštěstí zahynulo 43 lidí, dalších 16 lidí přežilo s různě závažnými zraněními a samozřejmě došlo i k obrovským škodám na majetku.

Jedním z přeživších byl i český řidič kamionu, který pád zázrakem přežil, avšak utrpěl závažnou újmu na zdraví. Škodu utrpěl i zaměstnavatel řidiče, a to zejména v podobě zničení nákladního vozidla, v němž řidič při pádu seděl a díky tomu pád přežil.

Ve věci odškodnění řidiče nákladního vozidla za utrpěnou újmu na zdraví a jeho zaměstnavatele za materiální škodu zastupovala proti Autostrade per l’Italia právě Advokátní kancelář KLB Legal. V první polovině roku 2022 došlo k úspěšném mimosoudnímu vyřešení případu, kdy došlo k odškodnění obou zmiňovaných v plné výši.
Tohoto úspěchu naše kancelář dosáhla ve spolupráci s partnerskou italskou advokátní kanceláří Studio Legale Bona – Oliva & Associati, se kterou KLB Legal spolupracuje díky organizaci #Global Justice Network (GJN).

Díky intenzivní spolupráci byla advokátní kancelář KLB Legal schopna pro získat pro klienty plné odškodnění a zároveň jim poskytnout komfort v podobě řešení věci v jejich mateřském jazyce.

Související články

Dopravní nehoda v pracovní době

Dopravní nehoda v pracovní době

Nezaviněná dopravní nehoda na pracovní cestě nebo při výkonu práce v pracovní době se může přihodit každému zaměstnanci.