KLB Legal poskytovala právní poradenství WOOD & Company při transakci mezi Skupinou ČEZ a Škoda JS

27. 7. 2022

Advokátní kancelář KLB Legal poskytovala právní poradenství společnosti WOOD & Company Financial Services, a.s. při zprostředkování a realizaci transakce mezi Skupinou ČEZ a Škoda JS.

Energetická skupina ČEZ se stane, jakmile získá veškerá relevantní povolení antimonopolních úřadů, stoprocentním vlastníkem Škoda JS, která se věnuje poskytování komplexních služeb jaderného servisu a inženýringu. Akvizicí podílu ve Škoda JS získá Skupina ČEZ i další podíl ve významném vědecko-výzkumném pracovišti ÚJV Řež.

Škoda JS se před několika lety stala součástí ruské strojírenské skupiny OMZ, která je ovládána Gazprombankou. Společnost se tak ocitla v ohrožení ruskými sankcemi, což mohlo mít potenciální dopad i na zajištění stávajících klíčových dodávek pro jaderné elektrárny ČEZ.

Složitou transakci ČEZ realizuje ve spolupráci s WOOD & Company, významnou finanční a investiční skupinou s předním postavením na středoevropském trhu investičních služeb. Naše advokátní kancelář poskytovala skupině WOOD & Company komplexní právní poradenství a podílela se tak bezprostředně na celé transakci, významné pro celý tuzemský energetický trh.

Související články

Aktualizace prospektu cenných papírů

Aktualizace prospektu cenných papírů

Pravomocným rozhodnutím České národní banky o schválení prospektu cenných papírů ještě projekt zdaleka nekončí. V případě prospektu dluhopisového programu (případně nabídkového programu investičních certifikátů) je nutné notifikovat jednotlivé emise v rámci programu a vzhledem k tomu, že platnost prospektů je pouze jeden rok od data pravomocného schválení, může se vás týkat i povinnost aktualizace.

Stanovisko ČNB o sčítání emisí pro účely veřejné nabídky u více emitentů z jednoho podnikatelského seskupení

Stanovisko ČNB o sčítání emisí pro účely veřejné nabídky u více emitentů z jednoho podnikatelského seskupení

Sektor investičních služeb je rozsáhle regulovanou oblastí finančního trhu. Vztahy subjektů činných v tomto sektoru, typicky emitentů cenných papíru a investorů, podléhají dohledu České národní banky a musí se řídit nejen vnitrostátními právními předpisy, ale i legislativou Evropské unie. Jedním z příkladu takové unijní normy je nařízení o prospektu, jehož ustanoveními se zabývá Česká národní banka ve svém stanovisku ze dne 11. 9. 2023 o sčítání emisí více emitentů z jednoho podnikatelského uskupení.

Cenné papíry a jejich podoby

Cenné papíry a jejich podoby

Paragraf 514 občanského zákoníku definuje cenný papír jako "listinu, se kterou je právo spojeno takovým způsobem, že je po vydání cenného papíru nelze bez této listiny uplatnit ani převést". Zjednodušeně řečeno jsou cenné papíry investičními nástroji, které využívají...

KLB Legal pomáhala SPAC od vzniku po akvizici Footshop

KLB Legal pomáhala SPAC od vzniku po akvizici Footshop

Advokátní kancelář KLB Legal poskytovala právní poradenství investiční skupině WOOD & Company při vzniku historicky prvního SPAC ve střední a východní Evropě, jeho vstupu na burzu i při úspěšné akvizici luxusního retailera obuvi – společnosti Footshop.

Největší IPO v dějinách Kazachstánu

Největší IPO v dějinách Kazachstánu

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 došlo k největšímu primárnímu úpisu akcií (IPO) v historii Kazachstánu. Jednalo se o IPO největšího kazašského státního podniku, KazMunayGas (KMG), přední ropné a plynárenské společnosti, jež má více než 25% podíl na produkci ropného a plynového kondenzátu v zemi a 82% podíl v rafinaci ropy. Celkový objem IPO dosáhl 154 miliard tenge (330 milionů USD).

Trh START a role právních poradců

Trh START a role právních poradců

V současné době již nejsou na burze pouze velké korporace, ale vstupují na ní i společnosti menší a střední označované jako SME = small and medium enterprises. Jaké možnosti v tomto směru nabízí Burza cenných papírů Praha shrnuje tento článek.