Domů 5 Právní obory 5 Privátní klienti 5 Svěřenské fondy

Svěřenské fondy

Specializujeme se na zakládání svěřenských a nadačních fondů pro správu rodinného majetku. Každý fond navrhujeme s ohledem na individuální potřeby a představy našich klientů tak, abychom zajistili nejlepší možné výsledky. Ve spolupráci s daňovými poradci, investičními společnostmi a privátními bankéři se zaměřujeme na nalezení řešení, která optimálně vyhovují specifickým požadavkům našich klientů.

Kontaktujte násVíce informací

Fondy jako prostředek předání majetku 

Svěřenské, nadační, nebo investiční nadační fondy jsou vhodným nástrojem pro nastavení pravidel mezigeneračního předání a správy majetku. Tyto právní instrumenty pak v poslední době více a více rodin doplňuje nastavením tzv. rodinné ústavy, která pomáhá (i podle vzoru zahraničních a šlechtických rodin) spojit rodinu a nastavit pravidla pro úspěšné spoluvlastnictví a správu rodinného majetku.

Koho se týká předání rodinného majetku

Předání rodinného majetku představuje zásadní životní fázi každé rodiny, ať se jedná o podnikatele, manažery, úspěšné sportovce, umělce resp. jakoukoliv rodinu, které se podařilo nashromáždit určité bohatství.

Dobře nastavené předání majetku může celou rodinu spojit a předávané hodnoty ochránit. Bez přípravy často nastávají značné konflikty, které ohrožují jak rodinu, tak dané majetkové hodnoty. Typicky vznikají např. spory mezi společníky či spoluvlastníky.

Spolupráce s KLB Legal

Poskytujeme komplexní právní i daňový servis, plně v souladu s aktuálními trendy v oblasti svěřenských fondů a nadačních fondů. Poradíme, na co si dát pozor při přípravě statutu, jak nastavit rodinnou ústavu, či jak vhodně strukturovat závěť či jiné pořízení pro případ smrti. V neposlední řadě vás upozorníme a vysvětlíme, jak je to s daněmi při předání rodinného majetku.

Zahájení spolupráce

Do začátku nejsou potřeba žádné formální podklady. Vše probereme na prvotní schůzce. Vysvětlíte nám vaše představy a my pro vás navrhneme individualizované řešení.

Následně navrhneme vhodnou strukturu a připravíme harmonogram jednotlivých kroků v rámci projektu. Po odsouhlasení návrhu připravíme veškerou dokumentaci. Zejména statut, smlouvu o výkonu funkce svěřenského správce, listinu přání zakladatele a rodinnou ústavu.

Ve spolupráci s notářem zapíšeme zvolenou strukturu do příslušných rejstříků. Poté budeme společně realizovat převody majetku v rámci i mimo zakládanou strukturu. Poskytneme vám asistenci při zakládání bankovních účtů.

V případě zájmu přebereme vedení účetnictví a daňové poradenství.

Doba trvání

Doba trvání se liší podle typu poptávané služby, vždy na základě osobní domluvy.

Referenční projekty

Poskytování služeb privátním klientům je vždy velmi citlivou záležitostí, a proto si můžete být jisti, že vás, ani žádné jiné klienty nikde nezveřejníme.

Náš tým pro Svěřenské fondy

JUDr. David Kuboň

JUDr. David Kuboň

Řídící partner

Mgr. Ing. Dominik Fries

Mgr. Ing. Dominik Fries

Vedoucí advokát

Zuzanna-Mathilda Kuboň Issa

Zuzanna-Mathilda Kuboň Issa

Právník

Související články

KLB Legal pomáhala SPAC od vzniku po akvizici Footshop

KLB Legal pomáhala SPAC od vzniku po akvizici Footshop

Advokátní kancelář KLB Legal poskytovala právní poradenství investiční skupině WOOD & Company při vzniku historicky prvního SPAC ve střední a východní Evropě, jeho vstupu na burzu i při úspěšné akvizici luxusního retailera obuvi – společnosti Footshop.

Připravované daňové výhody pro investory aneb dlouhodobý investiční produkt

Připravované daňové výhody pro investory aneb dlouhodobý investiční produkt

Vláda schválila a předložila Poslanecké sněmovně legislativní návrh, který má přinést nové možnosti spoření na stáří. Návrh směřuje ke srovnání podmínek mezi produkty penzijních společností a investičními produkty jiných licencovaných subjektů. Především pak zavádí zásadní daňové výhody pro ty, kteří si investováním na kapitálovém trhu spoří na stáří jinou formou než prostřednictvím životního pojištění, penzijního připojištění nebo doplňkového penzijní spoření.

Kontakt pro Svěřenské fondy

Napište nám