Domů 5 Právní obory 5 Privátní klienti 5 Mezigenerační přechod majetku

Mezigenerační přechod majetku

Pomůžeme vám s nastavením převodu rodinného majetku na další generace. Celý proces přizpůsobíme individuálně podle vašich představ — ať už jde o jednotlivce, rodinu nebo instituci. Nastavíme různé limity či podmínky. A to buď jednorázově, nebo průběžně.

Kontaktujte násVíce informací

Mezigenerační přechod majetku

Právní ochrana a organizace majetku jsou základními pilíři pro zachování bohatství a rodinných hodnot. Dlouhodobá správa a ochrana rodinného majetku je pro naše klienty klíčová.

Komu je mezigenerační převod majetku určený

Mezi naše klienty patří podnikatelé, manažeři, úspěšní sportovci, umělci a další. Obrátit se na nás může jakákoliv rodina, které se podařilo nashromáždit určité bohatství.

Cílem strukturování majetku je především jeho ochrana. Dále zajištění správy a dlouhodobé zabezpečení pro vás i nastupující generace.

Spolupráce s KLB Legal

Na základě výsledků analýzy a diskusí s vámi společně vytvoříme dlouhodobou strategii majetku s vhodnou právní strukturou.

Úzce spolupracujeme s privátními bankéři, správci family office, daňovými poradci a účetními, u nás i v zahraničí.

Pro právní strukturování vašeho majetku využíváme právnické osoby (nadace, trusty, korporace) v České republice i v jiných jurisdikcích.

Zajistíme pro vás:

  • zakládání a správa právnických osob, jako jsou nadace, svěřenské fondy, ústavy, obchodní společnosti, včetně jmenování výkonných orgánů;
  • koordinace mezinárodního daňového plánování;
  • vypracování plánů nástupnictví;
  • strategické plánování majetku a dědictví;
  • finanční výkaznictví a účetnictví, příprava ročních finančních výkazů a přehledů o majetku;
  • podpora při výběru a kontrole poskytovatelů služeb v oblasti správy majetku (cenné papíry, zlato, umění, kryptoaktiva atd.);
  • strategické poradenství a controlling externích poskytovatelů služeb v oblasti správy aktiv.

Co budete potřebovat

Na počátku nejsou potřeba žádné formální podklady. Vše probereme na prvotní schůzce, kdy nám vysvětlíte vaše představy a my pro vás navrhneme řešení na míru. U nás i v zahraničí.

Jak dlouho to bude trvat?

Dle typu poptávané služby, vždy podle osobní domluvy.

Referenční projekty

Poskytování služeb privátním klientům je vždy velmi citlivou záležitostí, a proto si můžete být jisti, že vás, ani žádné jiné klienty nikde nezveřejníme.

Náš tým pro Mezigenerační přechod majetku

JUDr. David Kuboň

JUDr. David Kuboň

Řídící partner

Mgr. Ing. Dominik Fries

Mgr. Ing. Dominik Fries

Vedoucí advokát

Zuzanna-Mathilda Kuboň Issa

Zuzanna-Mathilda Kuboň Issa

Právník

Související články

KLB Legal pomáhala SPAC od vzniku po akvizici Footshop

KLB Legal pomáhala SPAC od vzniku po akvizici Footshop

Advokátní kancelář KLB Legal poskytovala právní poradenství investiční skupině WOOD & Company při vzniku historicky prvního SPAC ve střední a východní Evropě, jeho vstupu na burzu i při úspěšné akvizici luxusního retailera obuvi – společnosti Footshop.

Připravované daňové výhody pro investory aneb dlouhodobý investiční produkt

Připravované daňové výhody pro investory aneb dlouhodobý investiční produkt

Vláda schválila a předložila Poslanecké sněmovně legislativní návrh, který má přinést nové možnosti spoření na stáří. Návrh směřuje ke srovnání podmínek mezi produkty penzijních společností a investičními produkty jiných licencovaných subjektů. Především pak zavádí zásadní daňové výhody pro ty, kteří si investováním na kapitálovém trhu spoří na stáří jinou formou než prostřednictvím životního pojištění, penzijního připojištění nebo doplňkového penzijní spoření.

Kontakt pro Mezigenerační přechod majetku

Napište nám