Domů 5 Právní obory 5 Kapitálový trh 5 Licence od ČNB

Licence od ČNB

Pro podnikání ve finančních službách je často nutná licence od České národní banky. Díky mnohaletým zkušenostem náš tým rozumí obchodním i ekonomickým aspektům podnikání. S pracovníky České národní banky pravidelně komunikujeme a pro váš projekt vyřídíme vše potřebné.

Kontaktujte násVíce informací

Naše nejčastější služby

Banky

Poskytneme právní poradenství při získání nebo rozšíření licence banky. Zaměřujeme se na přesné pochopení potřeb konkrétní banky, následuje srozumitelný a efektivní postup.

Obchodníci s cennými papíry

Zajistíme kompletní právní servis při získání nebo rozšíření licence obchodníka s cennými papíry. Stanovíme postup na míru – od těch nejmenších obchodníků až po mezinárodní hráče.

Platební služby

Vyřídíme licence pro platební instituce, poskytovatele platebních služeb, instituce elektronických peněz a platební systémy. Poskytneme právní a obchodní poradenství pro úspěšný vstup na trh platebních služeb.

Sankční řízení

Provedeme vás složitým procesem sankčního řízení, od předcházení rizik až po obhajobu ve správních a trestních řízeních. Pomůžeme udržet dobré jméno vaší firmy také při zastoupení v obchodních sporech.

Crowdfunding

Crowdfunding, neboli služby skupinového financování, nabízí platformám možnost propojit investory s podniky hledajícími financování, aniž by samy nesly riziko projektů. Poskytujeme komplexní služby od počáteční konzultace, přes vytvoření byznys plánu, až po pomoc s licenčním řízením, což zajistí efektivní a srozumitelné spojení investorů s podniky.

Další služby

Zaměřujeme se na kompletní oblast finančního trhu:

  • Investiční společnosti, SICAV, samosprávné investiční fondy: Specializujeme se na oblast fondového investování. Proto jsme mu věnovali celou sekci.
  • Crowdfunding: Poskytneme vám kompletní služby pro získání licence poskytovatele skupinového financování. Součástí naší pomoci je zajištění samotné licence, pomoc se strukturováním celého projektu, smluvní vyřešení vztahů s klienty, školení týmu v oblasti regulace a AML a další. Ulehčíme vám od právních záležitostí i operativy.
  • MiCA, poskytovatelé kryptoslužeb, vydávání tokenů: Tématu kryptoaktiv se věnujeme dlouhodobě. Z regulace kryptoaktiv pro vás získáme to nejlepší.
  • Investiční zprostředkovatelé, vázaní zástupci: Poradíme, zda je pro vás takové oprávnění vhodné, pomůžeme s jeho získáním nebo s přechodem na vyšší typ licence.

Pokud vás zajímá jiný typ licence, napište nám nebo zavolejte. Rádi se s vámi setkáme.

Náš tým pro Licence od ČNB

JUDr. David Kuboň

JUDr. David Kuboň

Řídící partner

Mgr. Vojtěch Láska, LL.M.

Mgr. Vojtěch Láska, LL.M.

Zakládající partner

Mgr. Veronika Civínová

Mgr. Veronika Civínová

Vedoucí advokátka

Související články

Bankovní dohled: sankční řízení před ČNB

Bankovní dohled: sankční řízení před ČNB

České národní bance je svěřena pravomoc dohledu nad komerčními bankami. V rámci výkonu bankovního dohledu může ČNB jakožto správní orgán[1] vést s bankou správní řízení. Správním řízením je již na počátku řízení licenční, které vede ČNB...

Kontakt pro Licence od ČNB

Napište nám