Domů 5 Právní obory 5 Kapitálový trh 5 Investiční společnosti a investiční fondy

Investiční společnosti a investiční fondy

Fondům a kolektivnímu investování se věnujeme dlouhou řadu let. Klientům poskytujeme jednorázové poradenství i dlouhodobou péči. Od založení fondu, získání a rozšíření licencí až po compliance a interní audit. Spolupracujeme s největšími investičními společnostmi i malými entitami, s kvalifikovanými i retailovými investory.

Kontaktujte násVíce informací

Naše nejčastější služby

Compliance a AML

Zajistíme, aby vaše podnikání bylo vždy v souladu s platnými právními předpisy a požadavky ČNB. Aktivně hledáme řešení, abychom nebránili vašemu obchodnímu rozvoji.

Interní audit

Podrobně monitorujeme činnost regulovaných entit. Idenfikujeme rizika a hledáme optimální řešení. Cílem je, aby každá naše kontrola danou společnost posouvala kupředu.

Investiční společnosti

Investičním společnostem se věnujeme od A do Z. Od prvotních úvah, získání základní licence, až po přesáhnutí rozhodnýho limit, poskytovatování investičních služby a nabídce fondů v zahraničí.

Investiční fondy

Strukturujeme investiční fondy, zakládáme je, propojujeme zakladatele s investičními společnostmi. Poradíme s vhodným typem fondu v krátkodobém i dlouhodobém horizontu.

Fondy kvalifikovaných investorů

Poskytujeme expertní právní poradenství od založení, přes compliance a interní audit až po zesamosprávnění. Budujeme pevné základy pro prosperitu a růst vašeho fondu.

SICAV

Spolupracujeme se správci SICAV v České republice i v dalších zemích EU. Pomáháme při založení a zásadních změnách ve fondu. Poskytujeme také kompletní právní poradenství.

§ 15 ZISIF

Zajišťujeme expertní právní poradenství pro fondy podle § 15 ZISIF v souladu se všemi regulacemi. Poskytujeme praktická řešení na míru vašim potřebám.

Další nabízené služby

S klienty hledáme právní řešení pro fondové investování: od navržení vhodné struktury až po realizaci.

Máme rozsáhlé zkušenosti s fondy kvalifikovaných investorů v různých formách včetně SICAV. Zabýváme se také retailovými investičními fondy.

Vytváříme fondové struktury odpovídající ekonomickým potřebám našich klientů. Zakládáme pro ně investiční fondy – a to jak fondy kvalifikovaných investorů, tak fondy určené retailovým investorům. Kromě České republiky zajistíme založení fondu i v dalších státech.

Poskytujeme komplexní právní a compliance poradenství investičním společnostem a samosprávným investičním fondům.

Rádi s vámi probereme konkrétní záměr. Úvodní konzultace jsou u nás zdarma. Kontakty naleznete níže a také v sekci kontakt.

Náš tým pro Investiční společnosti a investiční fondy

JUDr. David Kuboň

JUDr. David Kuboň

Řídící partner

Mgr. Vojtěch Láska, LL.M.

Mgr. Vojtěch Láska, LL.M.

Zakládající partner

Mgr. Veronika Civínová

Mgr. Veronika Civínová

Vedoucí advokátka

Související články

Schválení novely § 15 ZISIF se blíží, co přinese?

Schválení novely § 15 ZISIF se blíží, co přinese?

Prvního července 2024 vstoupí v účinnost novela ZISIF[1], která s sebou přináší mimo jiné novelizaci známého paragrafu 15[2]. Jaké změny minifondy čekají a o jak zásadní zpřísnění regulace ve skutečnosti jde? Odpovědi přinášíme v tomto článku....

Licence obchodníka s cennými papíry pro interní start-up Portu

Licence obchodníka s cennými papíry pro interní start-up Portu

Byli jsme u růstu start-upu Portu. Progresivní investiční platformy, která se za dobu své existence etablovala v jedničku na trhu a získala si důvěru více než dvou set tisíc lidí. WOOD & Company, investiční skupina s více než 30letou tradicí...

Kontakt pro Investiční společnosti a investiční fondy

Napište nám