Domů 5 Právní obory 5 Kapitálový trh 5 Cenné papíry 5 Dlouhodobý investiční produkt (DIP)

Dlouhodobý investiční produkt (DIP)

Pokud chcete svým klientům nabídnout dlouhodobý investiční produkt (DIP), zajistíme pro Vás na míru právní servis. Poskytujeme komplexní právní poradenství zahrnující přípravu smluvních dokumentů a nastavení parametrů produktu a interních procesů tak, aby byly naplněny všechny zákonné požadavky.

Kontaktujte násVíce informací

Co to je?

Dlouhodobý investiční produkt (DIP) je státem podporovaný nástroj III. penzijního pilíře, který umožňuje drobným i větším střadatelům se investováním na kapitálových trzích připravit na důchodový věk. Investor se zaváže, že prostředky odložené na DIP nevybere dříve než v 60 letech (nejdříve však po 10 letech od založení DIPu), a na oplátku čerpá daňové výhody – příspěvky na DIP si odečítá s daňového základu v souhrnném limitu až 48 tisíc Kč ročně. Na DIP také může investorům přispívat jejich zaměstnavatel, který ze zasílané částky neodvádí sociální a zdravotní pojištění. Příspěvky navíc pro něj znamenají daňově uznatelný náklad.

Pro koho, v čem mi to pomůže a proč to mám chtít?

DIP mohou poskytovat nejrůznější finanční instituce – banky, obchodníci s cennými papíry, investiční společnosti nebo samosprávné investiční fondy. Podstatou DIP je, že do daňově zvýhodněného režimu vstoupí účet cenných papírů, který instituce pro svého zákazníka vede. Na DIPu lze evidovat nejrůznější investiční nástroje – veřejně obchodované akcie, dluhopisy i investiční certifikáty, cenné papíry vydané investičními fondy, státní a kryté dluhopisy nebo zajišťovací deriváty. DIP představuje inovativní způsob, jak se zajistit na stáří, a doplňuje tak řadu tradičních produktů jako například doplňkové penzijní spoření.

Jaký servis v této oblasti poskytujete?

Poskytujeme kompletní právní poradenství spojené s přípravou DIPu jako nového produktu, který doplní portfolio služeb nabízených Vaší společností. Společně zanalyzujeme, jaké Vaše stávající produkty by bylo možné jako DIP nabízet, případně jak bude potřeba jejich parametry upravit. Připravíme smluvní dokumentaci, kterou budete s investory uzavírat, a nastavíme s Vámi potřebné interní procesy.

Jak to bude probíhat?

Na první bezplatné konzultaci probereme Vaše představy o nastavení produktu. Poté společně vyladíme jednotlivé parametry, připravíme smluvní dokumentaci a zavedeme odpovídající vnitřní postupy při správě DIPu jednotlivých klientů. Nakonec pro Vás zajistíme notifikaci České národní bance.

Co od vás budeme potřebovat?

Pro začátek bude stačit, pokud budete mít základní představu, jaké investiční služby budete chtít klientům jako DIP nabídnout. Vše ostatní zvládneme spolu.

Jak dlouho to bude trvat?

Příprava dokumentace a interních procesů k Vašemu novému dlouhodobému investičnímu produktu zabere cca měsíc.

Referenční projekty

Portu – DIP

Portu, jednu z největších českých investičních platforem, jsme provázeli celým legislativním procesem přijímání úpravy DIP a následně jsme společně v rekordním čase nastavili potřebné procesy a připravili veškeré smluvní dokumenty. Portu se tak stalo jedním z vůbec prvních poskytovatelů DIP v České republice. Dále pak máme bohaté zkušenosti s produkty investičních fondů a obchodníků s cennými papíry.

Náš tým pro Dlouhodobý investiční produkt (DIP)

JUDr. David Kuboň

JUDr. David Kuboň

Řídící partner

Mgr. Vojtěch Láska, LL.M.

Mgr. Vojtěch Láska, LL.M.

Zakládající partner

Mgr. Veronika Civínová

Mgr. Veronika Civínová

Vedoucí advokátka

Související články

Licence obchodníka s cennými papíry pro interní start-up Portu

Licence obchodníka s cennými papíry pro interní start-up Portu

Byli jsme u růstu start-upu Portu. Progresivní investiční platformy, která se za dobu své existence etablovala v jedničku na trhu a získala si důvěru více než dvou set tisíc lidí. WOOD & Company, investiční skupina s více než 30letou tradicí...

DLOUHODOBÝ INVESTIČNÍ PRODUKT (DIP) PŘIJAT: Co to znamená?

DLOUHODOBÝ INVESTIČNÍ PRODUKT (DIP) PŘIJAT: Co to znamená?

Nový rok 2024 představil nový produkt III. penzijního pilíře: dlouhodobý investiční produkt. Jde o nový státem podporovaný nástroj, který umožní čerpání daňových výhod investorům, kteří se na kapitálových trzích zajišťují na stáří. O DIPu jsme na...

Kontakt pro Dlouhodobý investiční produkt (DIP)

Napište nám