Cenné papíry

Pomáháme s emisí cenných papírů a se všemi souvisejícími transakcemi. Zajistíme přijetí akcií na burzu (IPO) i následné transakce (SPO, ABB a další). Poskytujeme dlouhodobé poradenství pro emitenty včetně služeb compliance. Věnujeme se vytěsnění menšinových akcionářů, tzv. squeeze-out, a souvisejícím postupům.

Kontaktujte násVíce informací

Specializujeme se

Akcie, IPO a trh START

Poskytneme kompletní podporu od plánu až po obchodování na burze. Zajistíme soulad s regulatorními požadavky a pomůžeme v maximální možné míře využít potenciál vašeho IPO.

Dluhopisy

Pomůžeme s emisí dluhopisů, včetně dluhopisů s prospektem a dlouhodobých dluhopisových programů. Poradíme v oblastech správného postupu, zajištění a distribuce.

Prospekt

Na základě analýzy vašich konkrétních ekonomických a obchodních potřeb se postaráme o přípravu prospektu cenných papírů a provedeme vás řízením před ČNB. Věnujeme se všem kategoriím cenných papírů.

Investiční certifikáty

Navrhneme vhodné typy investičních certifikátů k realizaci vašich obchodních záměrů. Poskytujeme právní poradenství – od strukturování, samotné vydání, až po rady týkající se správných procesů a distribuce.

Dlouhodobý investiční produkt (DIP)

Pokud chcete svým klientům nabídnout dlouhodobý investiční produkt (DIP), zajistíme pro Vás na míru právní servis. Poskytujeme komplexní právní poradenství zahrnující přípravu smluvních dokumentů a nastavení parametrů produktu a interních procesů tak, aby byly naplněny všechny zákonné požadavky.

Naše služby

Náš tým má za sebou transakce české a evropské, ale i velké globální projekty.

Věnujeme se krátkodobému poradenství i dlouholetým klientům. Máme zkušenosti s cennými papíry ve všech fázích ekonomického cyklu.

Zabýváme se transakcemi na akciových trzích, a to na trzích regulovaných, tak na trhu START. Pomáháme při vydávání dluhopisů, včetně emisí prováděných finančními institucemi. Pomůžeme s inovativními projekty formou investičních certifikátů a dalších cenných papírů.

Díky zahraničním spolupracujícím kancelářím dokážeme pomoci i v případě, že váš projekt bude dosahovat i mimo Českou republiku.

Rádi probereme váš obchodní záměr.

Obraťte se na nás. Úvodní konzultace je zdarma.

Náš tým pro Cenné papíry

JUDr. David Kuboň

JUDr. David Kuboň

Řídící partner

Mgr. Vojtěch Láska, LL.M.

Mgr. Vojtěch Láska, LL.M.

Zakládající partner

Mgr. Veronika Civínová

Mgr. Veronika Civínová

Vedoucí advokátka

Související články

DLOUHODOBÝ INVESTIČNÍ PRODUKT (DIP) PŘIJAT: Co to znamená?

DLOUHODOBÝ INVESTIČNÍ PRODUKT (DIP) PŘIJAT: Co to znamená?

Nový rok 2024 představil nový produkt III. penzijního pilíře: dlouhodobý investiční produkt. Jde o nový státem podporovaný nástroj, který umožní čerpání daňových výhod investorům, kteří se na kapitálových trzích zajišťují na stáří. O DIPu jsme na...

Daňové novinky v oblasti ESOPů

Daňové novinky v oblasti ESOPů

Zdanění zaměstnaneckých podílů a opcí v obchodních korporacích („ESOP“) v České republice podstupuje významné změny, které se odvíjejí od novelizace zákona č. 586/1992 Sb, zákon o daních z příjmů („ZDP“). Volání nejen start-upů tak bylo...

Nové povinnosti pro emitenty podlimitních dluhopisů

Nové povinnosti pro emitenty podlimitních dluhopisů

S Novým rokem nabyla účinnosti novela, která přinesla změny v hned několika zákonech v oblasti finančního trhu. Mezi ně patří například zavedení alternativního účastnického fondu nebo dlouhodobého investičního produktu (DIP), o...

Kontakt pro Cenné papíry

Napište nám