Trust funds

Specializujeme se na zakládání svěřenských a nadačních fondů pro správu rodinného majetku. Každý fond navrhujeme s ohledem na individuální potřeby a představy našich klientů tak, abychom zajistili nejlepší možné výsledky. Ve spolupráci s daňovými poradci, investičními společnostmi a privátními bankéři se zaměřujeme na nalezení řešení, která optimálně vyhovují specifickým požadavkům našich klientů.

Kontaktujte násVíce informací

Fondy jako prostředek předání majetku 

Svěřenské, nadační, nebo investiční nadační fondy jsou vhodným nástrojem pro nastavení pravidel mezigeneračního předání a správy majetku. Tyto právní instrumenty pak v poslední době více a více rodin doplňuje nastavením tzv. rodinné ústavy, která pomáhá (i podle vzoru zahraničních a šlechtických rodin) spojit rodinu a nastavit pravidla pro úspěšné spoluvlastnictví a správu rodinného majetku.

Koho se týká předání rodinného majetku

Předání rodinného majetku představuje zásadní životní fázi každé rodiny, ať se jedná o podnikatele, manažery, úspěšné sportovce, umělce resp. jakoukoliv rodinu, které se podařilo nashromáždit určité bohatství.

Dobře nastavené předání majetku může celou rodinu spojit a předávané hodnoty ochránit. Bez přípravy často nastávají značné konflikty, které ohrožují jak rodinu, tak dané majetkové hodnoty. Typicky vznikají např. spory mezi společníky či spoluvlastníky.

Spolupráce s KLB Legal

Poskytujeme komplexní právní i daňový servis, plně v souladu s aktuálními trendy v oblasti svěřenských fondů a nadačních fondů. Poradíme, na co si dát pozor při přípravě statutu, jak nastavit rodinnou ústavu, či jak vhodně strukturovat závěť či jiné pořízení pro případ smrti. V neposlední řadě vás upozorníme a vysvětlíme, jak je to s daněmi při předání rodinného majetku.

Zahájení spolupráce

Do začátku nejsou potřeba žádné formální podklady. Vše probereme na prvotní schůzce. Vysvětlíte nám vaše představy a my pro vás navrhneme individualizované řešení.

Následně navrhneme vhodnou strukturu a připravíme harmonogram jednotlivých kroků v rámci projektu. Po odsouhlasení návrhu připravíme veškerou dokumentaci. Zejména statut, smlouvu o výkonu funkce svěřenského správce, listinu přání zakladatele a rodinnou ústavu.

Ve spolupráci s notářem zapíšeme zvolenou strukturu do příslušných rejstříků. Poté budeme společně realizovat převody majetku v rámci i mimo zakládanou strukturu. Poskytneme vám asistenci při zakládání bankovních účtů.

V případě zájmu přebereme vedení účetnictví a daňové poradenství.

Doba trvání

Doba trvání se liší podle typu poptávané služby, vždy na základě osobní domluvy.

Referenční projekty

No references found in this category.

Náš tým pro Trust funds

Související články

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.

Kontakt pro Trust funds

Napište nám